Švietimo sistema: Lietuva vs Ispanija

Švietimo sistema: Lietuva vs Ispanija

Artėjant naujai mokslo metų pradžiai, vaikus mokykloms ruošiame tiek mes, tiek Ispanijos lietuviai. 📚

Tačiau pastaraisiais metais Lietuvoje švietimo tema kaip reikiant raibuliavo naujienų antraštėse dėl pedagogų nepasitenkinimo darbo sąlygomis ir atlyginimais.

Kadangi ir man ši tema aktuali, nes ateitį planuoju sieti su Ispanija, o namuose krykštauja du vaikai, domiuosi šia tema ir noriu padiskutuoti kartu.

Ispanijoje pedagogo profesija – paklausi jaunimo tarpe, priešingai, nei Lietuvoje. Ten, kaip ir pas mus, technologijos į sistemą žengė su griausmu. Nuo krizės laikotarpio Ispanija turėjo atkurti ir nuolat atnaujinti daug visuomenės valdymo sistemų, viena jų buvo švietimas.

Esu girdėjęs sakančių, kad “ispanai tinginiai, todėl jei su jais sudėtinga dirbti, tad kokią mokslo kokybę jie gauna?” Paradoksalu, bet statistika rodo, kad po vidurinės į Ispanijos universitetus suvažiuoja studentai iš viso pasaulio. Ne visi, o vieni geriausių.

Maniau, kad pagrindinė pedagogų stygiaus Lietuvoje priežastis yra finansinė. Butent dėl jos ir krūvio paskirstymo į mitingus rinksis mūsų šalies pedagogai. Tačiau nustebau radęs informaciją, kad vidutinis mokytojo atlyginimas tarp LT ir Ispanijos skiriasi vos 400eur.

Kam tenka atsakomybė? Sistemai, kylančioms kainoms, o galbūt klimatui?

❓️ Taigi, palieku kelis retorinius klausimus Jums bei nekantrauju išgirsti Jūsų patirtis, ypač, jei teko palyginti mokslą Lietuvoje ir Ispanijoje.

Daugiau apie tai pasakoju Instagrame https://shorturl.at/sHX27