Ispanijoje NT agentūrą įkūręs lietuvis atskleidė, kiek šioje šalyje kainuotų būstas

Ispanijoje NT agentūrą įkūręs lietuvis atskleidė, kiek šioje šalyje kainuotų būstas

Odontologijos verslą išvystęs, o vėliau sėkmingai pardavęs Kristijonas Galvanauskas įkūrė NT agentūrą Ispanijoje. Būstus saulėtame krašte pardavinėjantis vyras atskleidė, kiek jie kainuoja ir kokius miestus dažniausiai renkasi lietuviai.

Iš odontologijos klinikos – šuolis į nekilnojamojo turto rinką Kristijonas Galvanauskas dar mokykloje jis žinojo, kad taps dantų techniku, bet nuolatinis noras tobulėti ir per dešimtmetį užaugintas itin sėkmingas inovatyvus odontologijos verslas jį paskatino siekti daugiau, rašoma pranešime spaudai. Vos pardavęs pelningą verslą, gyvenęs Dubajuje, vėliau Ispanijoje, verslininkas nusprendė, kad būti be darbo negali, tad smalsumo vedamas, pasuko nekilnojamojo turto sferos link.

„Jei prieš kelis metus manęs kas nors būtų paklausęs, kas aš, atsakyčiau, kad esu aistringas dantų technikas, kuris it juvelyras, kamputyje, po lempa, gamina žmonėms šypsenas ir grąžina pasitikėjimą savimi. Vis dėlto pasiekus milijoninę apyvartą, pajutau, kad atėjo metas drąsiam pokyčiui“, – pasakoja Kristijonas.

Tam, kad karjeros pokytis būtų sėkmingas, o jo indėlis – konkurencingas – vyras nekilnojamojo turto amato mokėsi savarankiškai – tapo vienos iš nekilnojamojo turto įmonių Lietuvoje brokeriu. „Keli metai ir tūkstančiai valandų bet kuriuo paros metu, nepaisant poilsio ar atostogų – taip atrodė mano tyrimas ir nekilnojamojo turto rinkos ekspertizė, kuomet padėjau tašką ir užuot įsigijęs pirmąjį objektą, įkūriau savo nekilnojamojo turto agentūrą“, – pasakojo „Real Story“ NT agentūros vadovas. Vis dėlto, gautos žinios Kristijonui atvėrė nemažai durų ir padėjo „išgryninti“ savo globalaus verslo idėją, į kurią investavo turimą kapitalą. Šiandien Kristijonas džiaugiasi milijonų vertės sandoriais, kartu padėdamas lietuviams išsirinkti svajonių būstus Europos nekilnojamojo turto sostinėje – Ispanijoje. Čia jis siūlo virš 2000 objektų. Ispanijos pakrante domisi visas pasaulis Kaip teigia K.Galvanauskas, saulėtoji Ispanija nebėra vien tik atostogų kryptis. Pavyzdžiui, „Real Story“ siūlomuose rajonuose kone 90 proc. įsikėlusiųjų yra skandinavai: suomiai, norvegai, danai, taip pat belgai. Šių šalių gyventojai jau seniai renkasi savo antrus namus arba pakeičia pirmuosius namus į būstą Ispanijoje.

„Būstai Ispanijoje kainuoja nuo 80 tūkst. iki 4 mln. eurų, priklausomai nuo ploto ir poreikių. Šiems projektams dažniausiai taikomi aukščiausi reikalavimai, tad būstai gali būti parduodami vietovėse su sustiprinta apsauga, požeminėmis parkavimo aikštelėmis, nuostabiomis terasomis, iš kurių atsiveria jūros ir kalnų vaizdai, baseinai“, – pasakoja K.Galvanauskas. Verslininkas pabrėžia, kad susidomėjimas būstais Ispanijoje – ne iš piršto laužtas. Lyginant gyvenimo būdą Ispanijoje ir Lietuvoje – jis labai panašus, tačiau, kaip sako pats, paslaugos Ispanijoje pigesnės ir gausesnės, nors kokybe nenusileidžia. Svarbus ir atsiperkamumas, kurį vertina investuojantys. „Perkant būstą Lietuvos pajūryje ir jį nuomojant – jis atsipirks prasčiau, nei būstas Ispanijoje. Tai lemia ne tik esamos rinkos kainos, bet ir besisvečiuojančių poilsiautojų kiekis, aplink išvystyta infrastruktūra, turto vertės augimas“, – teigia ekspertas. Pasak „Real Story“ įkūrėjo, šiuo metu daugiausiai susidomėjimo sulaukia būstai Alikantėje arba Marbeloje, tačiau kad ir kaip patraukliai skambėtų populiariausios vietovės, remiantis vien tuo, būsto rinktis nereikėtų. „Dažnai sulaukiame užklausų įsigyti būstą populiariausiose Ispanijos lokacijose, tačiau potencialių pirkėjų paklausus, ar jie yra buvę šioje vietoje, pasigirsta neigiamas atsakymas. Kartu nuvykus apžiūrėti objekto, dažniausiai pirkėjai palygina pliusus ir minusus, todėl vieną sprendimą keičia kitu“, – sako Kristijonas Galvanauskas. Anot verslininko, pirkėjų pasirinkimus dažnai nulemia ne tik skirtumai tarp realybės ir svajonių, bet netgi ir sveikata: „Kartais iš pokalbių su būsimais pirkėjais sužinau, kad jie turi įvairių kvėpavimo ar odos ligų bei sutrikimų. Tokiais atvejais jiems pasiūlau alternatyvius objektus, šalia kurių galima rasti druskos ežerus, pušynus, padedančius turintiems sveikatos sutrikimų ar kitas, sveikatos būklei palankesnes, poreikius labiau atitinkančias, vietoves.“