Kodėl NIE Ispanijos lietuviai vadina keiksmažodžiu?

Kodėl NIE Ispanijos lietuviai vadina keiksmažodžiu?

Vienas bičiulis yra sakęs, kad NIE Ispanijos lietuviams prilygsta keiksmažodžiui 🤐

Pasakojo, kad to “popierėlio” gavimas kaip reikiant apkarsta būnant pačioje Ispanijoje, taip pat tenka susidurti su kuriozinėmis situacijomis, ypač, nemokant ispanų kalbos. Susimąsčiau, kodėl taip sudėtinga ir negi tai vienintelis būdas visiems europiečiams gauti NIE ❓️

Trumpai tariant, #NIE (Número de Identificación de Extranjero arba “užsieniečio ID”) reikalingas kiekvienam ES piliečiui, norinčiam turėti bent menkiausių biurokratinių reikalų Ispanijos karalystėje. 🇪🇦 Teisiniai sandoriai, mokesčiai ir sutartys negali būti atlikti neturint šio asmeninio numerio.

🏠 Norint įsigyti būstą, jis reikalingas ruošiant visus dokumentus – tvirtinant nuosavybę, aplikuojant banko paskolai gauti, tampant mokesčių mokėtoju, arba apibendrinant – tai svarbus žingsnis link gyvenamosios vietos gavimo Ispanijoje.

📃 Tiesa, jei nuspręsite įsigyti NT Ispanijoje, pasiruoškite NIE prašymui reikalingus dokumentus, užsiregistruokite susitikimui vietos užsieniečių migracijos departamente ir gaukite šį “mitais apipintą” dokumentą iškart (jei visi reikalingi dokumentai tvarkingi).

🇱🇹Jei esate Lietuvoje, tą galite padaryti internetu, o procesas gali trukti iki keturių savaičių.

❗️Tačiau nepasakočiau apie NIE, jei pats nebūčiau su tuo susidūręs! Sekite naujienas mano IG ir FB storiuose ir patirkite su manimi šį nuotykį, kurį mano bičiulis vadina “keiksmažodžiu”.

💭 Ar turite NIE? Papasakokite jo gavimo istoriją! Ar tikrai tai tragikomiška patirtis?